תפריט

שאלות נפוצות

בדרך כלל אפשר להתחיל ללמוד מגיל 5.5-6. תחילה דרך משחקים ופעילויות חוויתיות , לאחר מכן את עקרונות הציפה הנכונה, הוצאת אוויר ותחושת הביטחון במים שהם הבסיס לכל שחייה נכונה ולאחריה מלמדים בצורה מובנית את סגנון השחייה. כמו-כן בגיל זה קיימת היכולת הגופנית לשילוב בין חלקי הגוף (קואורדינציה) לכדי שחייה וגם קיימת הבשלות הדרושה לקחת חלק בשיעור ולהיות מרוכז לכל אורכו.

מגיל 4 עד גיל 6 אפשר ומומלץ לקחת את הילדים לפעילויות שחייה שונות, שם הם יפתחו את הבסיס לשחייה (ציפה על הבטן והגב, הוצאת בועות, צלילה ותחושת הביטחון במים), ראה "חוג הרגלי מים".

מתוך ניסיון אישי ילדים שבאו ללמוד שחייה עם רקע מוקדם, התחילו ברמה גבוהה יותר והתקדמו בקצב מהיר יותר.

בגילאים מוקדמים (4-6) משך חוג השחייה האופטימאלי בו הילדים נמצאים בריכוז מירבי הוא כ-30 דק'. שהוא פרק זמן לא מבוטל במים. בגילאים גדולים יותר או ברמות מתקדמות מדובר בשיעורי שחיה ארוכים יותר של כ-40 דק'.

התשובה משתנה מילד לילד ותלויה בגיל, יכולות גופניות, והתנסויות קודמות בסביבת המים. לרוב אנו מומליצים לילדים שאין להם התנסות קודמת לקחת קורס יסודי של 15 שיעורים.

ברוב המקרים אנו מלמדים את סגנון החזה. סגנון החזה מחזק את חגורת הכתפיים יותר מאשר שאר הסגנונות ופרק הזמן קצר יותר לשילוב בין הידיים, הרגליים והנשימה. בנוסף סגנון החזה עובד על כ-230 קבוצות שרירים בגוף יותר מכל סגנון אחר, בנוסף משפר באופן משמעותי את הקורדינציה והמוטוריקה של הילד.

בקורס שחייה (קבוצתי) הילדים נהנים מבחינה חברתית מפעילויות ומשחקים עם בני גילם והרבה פעמים נוצרות חברויות. ישנו גם אלמנט הישגי שמוציא את מירב הפוטנציאל מהילד, כמו כן לא ניתן להתעלם מההיבט הכלכלי, קורס שחייה בקבוצה מוזיל משמעותית את מחיר לימוד השחייה.
לילדים עם קושי כלשהו ו/או צרכים מיוחדים מומלץ ללמוד בשיעור פרטי. נשמח לייעץ לכם טלפונית ו/או לבדוק בבריכה טרם הרישום.

1. בגד ים – חשוב לבחור בגד ים שיהיה נוח שאינו רפוי מדי, לאפשר תנועה חופשית של הרגליים בזמן שחייה.
2. כלי רחצה – סבון, שמפו, ומגבת.
3. כובע ים(לבעלי שיער ארוך)+משקפת (ניתן לרכוש במחיר היבואן דרכנו) – מונע מהשיער להיכנס לפנים ולהפריע לראיה. כמו כן שומר על בריכה נקייה משערות.
4.מגבת
5.קרם הגנה

הילד

דילוג לתוכן